Żywienie w przedszkolu


JADŁOSPIS DEKADOWY  OD 15.07.2022 DO 28.07.2022

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek
15.07

pt.

Pieczywo  z masłem, indykiem pieczonym, pomidorem i szczypiorkiem, herbataz mlekiem. Zupa z włoskiej kapusty z jarzyną i ziemniakami, makaron z kurczakiem i brokułami w sosie śmietanowym, kompot. Arbuz, pałki kukurydziane.
18.07pn. Pieczywo mieszane z masłem, sardynki w pomidorach z ogórkiem kiszonym, herbata z cytryną Zupa jarzynowa z zielonych warzyw z jarzyną  i ziemniakami,ryż z jabłkiem, kompot. Budyń na mleku.
19.07wt. Pieczywo mieszane z masłem,  pastą jajeczną z cebulką zieloną, kawa na mleku.Papryka do chrupania. Rosół z makaronem i jarzyna, potrawka z kurczaka z zielonym groszkiem, ryż, kompot.  Napój mleczno-owocowy z bananami, truskawkami i i czarną porzeczką. 
20.07śr. Pieczywo mieszane z masłem, polędwicą sopocką, rzodkiewką i pomidorem, kakao. Zupa pomidorowa z jarzyną i ryżem,kaszotto mięsno-warzywne z cukinią i papryką, kompot, Sernik na zimno.
21.07 czw. Pieczywo mieszane z masłem twarożkiem z rzodkiewką, herbata owocowa. Zupa koperkowa z jarzyną i kaszą manną, sztuka mięsa gotowanego w sosie musztardowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, kompot. Sok wieloowocowy, pałki kukurydziane.
22.07pt. Pieczywo  mieszane z masłem pasztetem i ogórkiem małosolnym, herbata  z mlekiem. Zupa porowa z jarzyną i kaszą jaglaną, ryba duszona w warzywach z ryżem, kompot.  Galaretka z owocami.
25.07 pn. Pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym, papryką i ogórkiem zielonym, herbata z cytryną. Zupa marchewkowa z jarzyną i ziemniakami, makaron ze szpinakiem w sosie śmietanowym, kompot. Grysik na mleku.
26.07wt. Pieczywo mieszane z masłem, szynką delikatesową z kurcząt, pomidorem i rzodkiewką, herbata z mlekiem. Zupa jarzynowa wieloskładnikowa z jarzyną i ziemniakami,  kapusta faszerowana mięsem i ryżem w sosie pomidorowym,  kompot. Kisiel z owocami.
27.07 śr. Pieczywo mieszane z masłem, sałatką z szynki, jajeki cebulki zielonej z majonezem, kawa na mleku. Melon. Krupnik z jarzyną, leczo z kiełbasą, papryką, pomidorami, pieczarkami i cebulą z makaronem,  kompot. Ryż z sosem truskawkowym.
28.07 czw. Pieczywo mieszane z masłem i dżemem, zupa mleczna z płatkami jaglanymi. Morele. Rosół z lanym ciastem i jarzyną, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej , pory i marchwi, kompot. Wafle ryżowe z musem jabłkowym.

 

WODA  MIĘDZY POSIŁKAMI

Intendent zastrzega sobie prawo do zmian w jadłospisie z przyczyn od niego niezależnych.