Żywienie w przedszkolu

JADŁOSPIS   OD  22.03.2023 DO 04.04.2023

 

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek
22.03

śr.

Pieczywo mieszane z masłem, szynką z beczki i serem żółtym, herbata z cytryną. Rosół z makaronem i jarzyną, naleśniki z dżemem, kompot.  Banan.
23.03czw. Pieczywo mieszane z masłem, szynką delikatesową z kurcząt pomidorem, rzodkiewkąi cebulka zieloną, herbata z mlekiem. Krupnik z jarzyną, pieczeń z indyka, ziemniaki,  mizeria, kompot. Sok wieloowocowy, pałki kukurydziane.
24.03 pt. Pieczywo mieszane z masłem i rzodkiewką, parówki na gorąco z ketchupem, kawa na mleku. Zupa pomidorowa z jarzyną i ryżem, gulasz z dorsza z pomidorem, papryką, cukinią, marchewką, pietruszką zieloną i koperkiem z ryżem,  kompot.  Kasza jaglana na mleku z musem truskawkowym.
27.03

pn.

Pieczywo mieszane z masłem, pomidorem, ogórkiem zielonym i papryką, 1/2 jajka, kakao. Zupa z fasolki szparagowej z jarzyną i ziemniakami, łazanki z kapustą kiszoną i pieczarkami, kompot. Koktajl truskawkowo-bananowy.
28.03wt. Pieczywo  mieszane z masłem, sałatką śledziową z jajkiem i ogórkiem zielonym, herbata owocowa. Rosół z makaronem i jarzyną, kotlet mielony, ziemniaki, marchew na gęsto, kompot. Jogurt naturalnyz orzechami i rodzynkami.
29.03

śr.

Pieczywo mieszane z masłem,  schabem ze wsi, papryką i ogórkiem kiszonym, kawa na mleku. Zupa jarzynowa wieloskładnikowa z jarzyną i ziemniakami, kasza z boczkiem, maślanka. 1/2 gruszki. Zapiekanka z żółtym serem i ketchupem, herbata z cytryną.
30.03 czw. Pieczywo mieszane z masłem, twarożkiem z rzodkiewką, herbata z cytryną.

Ananasy.

Zupa koperkowa z jarzyną i kaszą manną, kapusta faszerowana mięsem i ryżem w sosie pomidorowym, kompot. Wafle ryżowe z musem jabłkowym.
31.03 pt. Pieczywo mieszane z masłem pastą z szynki i jajek z cebulką zieloną, kakao. Ogórek zielony do chrupania. Zupa porowa z jarzyną i kaszą jaglaną, kluski z serem, surówka z marchwi, kompot. Winogrona.
03.04

pn. 

Pieczywo  mieszane z masłemi dżemem, zupa mleczna z płatkami owsianymi.

Papryka do chrupania.

Zupa ogórkowa z jarzyną i ziemniakami,  ryba duszona w warzywach z ryżem, kompot. Mix owoców.
04.04 wt. Pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym, pomidorem, rzodkiewką i cebulką zieloną herbata z cytryną.  Zupa grochowa z jarzyną, ziemniakami  i kiełbasą, makaron z kurczakiem  i brokułem w sosie śmietanowym, kompot. Galaretka z owocami.

 

WODA  MIĘDZY POSIŁKAMI

Intendent zastrzega sobie prawo do zmian w jadłospisie z przyczyn od niego niezależnych.