Żywienie w przedszkolu

JADŁOSPIS DEKADOWY OD 11.01.2022 DO 24.01.2022

 

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek
11.01

wt.

Pieczywo mieszane z masłem, pastą z sera żółtego i  rzodkiewki z jogurtem naturalnym, herbata owocowa. Rosół z makaronem i jarzyną, nugettsy z kurczaka, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej,ogórków konserwowych, pomidorów, papryki i kukurydzy na oliwie, kompot. Legumina z owocami.
12.01

śr.            

  

Pieczywo mieszane z masłem, pastą z szynki i jajek z cebulką zieloną, kawa na mleku. Marchew do chrupania. Krupnik z jarzyną i ziemniakami, kapusta faszerowana z mięsem i ryżem w sosie pomidorowym, kompot. Koktajl truskawkowo-bananowy.
13.01 czw. Pieczywo mieszane z masłem, kiełbasą lisiecką, pomidorem i rzodkiewką, herbata z mlekiem. Zupa z porowa z jarzyną i ryżem, klops rybny, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej i marchwi, kompot. Winogrona, pałki kukurydziane.
14.01

pt.

Pieczywo mieszane z masłem, szynką delikatesową z kurcząt, serem żółtym i papryką, kawa na mleku. Żur z kiełbasą i ziemniakami, kluski na parze z sosem truskawkowym, kompot. Surówka z marchwi i jabłek.
17.01

pn.

Pieczywo mieszane z masłem, twarożkiem z ogórkiem zielonym, herbata owocowa. Zupa brokułowa z ziemnikami i jarzyną zabielana śmietaną, gulasz z mintaja 

z pomidorem, papryką, cukinią, marchewką, pietruszką zieloną i koperkiem z ryżem, kompot.

Chleb z masłem orzechowym 

i bananem, herbata z mlekiem.

18.01wt. Pieczywo mieszane z masłem

i pomidorem, jajecznica z cebulką zieloną, herbata z mlekiem.

Rosół z lanym ciastem i jarzyną sztuka mięsa gotowanego w sosie musztardowym, ziemniki, fasolka szparagowa, kompot. Smoothie z awokado, bananów, pomarańczy i truskawek na wodzie.
19.01 śr. Pieczywo mieszane z masłemi papryką, parówki na gorąco z ketchupem, kawa na mleku. Melon. Zupa pomidorowa z jarzyną i ryżem, omlet  z jaja, ziemniaki, marchew na gęsto, kompot. Napój mleczno-owocowy.
20.01 czw. Pieczywo mieszane z masłem, makrelą wędzoną i ogórkiem kiszonym, herbata z cytryną. Zupa pieczarkowa z jarzyną i ziemniakami,  makaron z kurczakiem i brokułem w sosie śmietanowym, kompot. Grysik na mleku 

z cynamonem.

21.01 pt. Pieczywo mieszane z masłem serem żółtym, polędwicą tradycyjną i papryką na listku sałaty, herbata z mlekiem. Zupa jarzynowa wieloskładnikowa z ziemniakmi, kasza z boczkiem, maślanka. 

1/2 gruszki.

Pomarańcza, pałki kukurydziane.
24.01 pn. Pieczywo mieszane z masłem pomidorem, papryką, ogórkiem zielonym i jajkiem, kawa na mleku. Zupa z białej kapusty z jarzyną i ziemnikami, makaron z serem, kompot. Marchew do chrupania Kleik ryżowy z


jabłkiem, cynamonem na soku z pomarańczy..

 

WODA  MIĘDZY POSIŁKAMI

Intendent zastrzega sobie prawo do zmian w jadłospisie z przyczyn od niego niezależnych