Fundacja Dr Clown

W tym roku nasi podopieczni dołączyli do akcji fundacji DR Clown, wykonali kartki z podziękowaniem dla pielęganierek.

IMG 20210625 101410

GÓRA GROSZA

W roku szkolnym 2020/2021 w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka monet w ramach XXI edycji ogolnopokiej akcji GÓRA GROSZA. Ze względu na mały wpływ monet akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym a zebrane pieniądze będą wysłane do fundacji.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Bieg Przedszkolaka

11 czerwca odbył się Bieg Przedszkolaka na Burloch Arenie, dzieci wystartowały w 4 różnych kategoriach wiekowych (rocznik 2014, 2015, 2016, 2017). Rywalizacja była zacięta a duch walki sportowy. Trzech najlepszych zwycięzców z każdej kategorii otrzymało na zakończenie puchar. Ponadto każde dziecko biorące udział w zawodach, otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki upominek .

Dzień Dziecka

We wtorek wszystkie dzieci z naszego przedszkola radośnie obchodziły swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka.  W ramach tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyli w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Rozpoczęliśmy od spotkania z magikiem , który wprowadził wszystkich we wspaniały humor, dzieci miały okazję podziwiać najróżniejsze sztuczki. Potem zabawa przeniosła się do ogrodu przedszkolnego. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano wyścigi, rysowanie kredą, zabawy z chustą animacyjną , puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz zabawy przy muzyce.

Dzień Strażaka

4 maja Strażacy obchodzili swoje święto i z tej okazji dzieci zdobyły nowe wiadomości na temat zawodu strażaka. Wybralismy się również na spacer, podczas którego pokazaliśmy dzieciom, gdzie znajduje się Straż Pożarna.

Wirusoochrona

14. 02. 2020 r. odbyło się zajęcie z cyklu „Mały artysta, kreatywny przedszkolak”. Tematem przewodnim była „Wirusoochrona”-  projekt informacyjno-edukacyjny,  akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów. Dzieci utrawaliły podstawowe zasady higieny i pogłębiły wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom.
#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

ulotka1 F1022x1022 ulotka2 F1022x1022

 

Spotkanie z Mikołajem

W poniedziałek 07.12.2020  nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość, to nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj. Przedszkolaki przywitały go bardzo radośnie, zaśpiewały mu piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, które już czekają na kolejne spotkanie w przyszłym roku 🙂

Barbórka

4 grudnia świętowaliśmy Dzień Górnika. Była to dobra okazja do wzbogacenia i utrwalenia wiedzy na temat pracy górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią, poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Dzieci poznały także nowe pojęcia: czako, sztygar, kilof oraz wykonały ciekawe prace plastyczne.  

Dzień Przedszkolaka

20 września – to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Dzieci m.in. wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, bawiły się balonami i chustą animacyjną, rozwiązywały zagadki i quizy. Radość, śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie zabrakło również ulubionych tańców i pląsów. Zdjęcia z tego dnia zamieszczone są w galeriach grupowych.