Bezpiecznie na wakacjach

Nasze przedszkolaki odwiedzili Strażnicy Miejscy, którzy przybliżyli nam i przypomnieli zasady bezpieczeństwa na wakacjach. A nasza zaprzyjaźniona pani Jolanta – pielęgniarka przeprowadziła małe zajęcia z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. To były bardzo owocne spotkania.

Pożegnanie Starszaków

no images were found

16 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego przez „Odkrywców”. Dzieci żegnały się ze swoimi paniami, całym personelem, a także z młodszymi koleżankami i kolegami. Starszaki poprzez wiersze, piosenki i taniec, podziękowały Wszystkim za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę i umiejętności. Były łzy śmiechu, lecz także i wzruszenia. Powodzenia w Szkole Odkrywcy 😉

Bieg Przedszkolaka

2 czerwca odbył się kolejny Bieg Przedszkolaka na Burloch Arenie, dzieci wystartowały w 4 różnych kategoriach wiekowych .Trzech najlepszych zwycięzców z każdej kategorii otrzymało na zakończenie puchar. Ponadto każde dziecko biorące udział w zawodach, otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy, upominki. To był wspaniały dzień. W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

Dzień Ziemi

21 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Marszu PRZEDSZKOLAK MASZERUJE-ZIEMIĘ RATUJE. Dzieci chciały zwrócić uwagę na problemy Ziemi.

Olimpiada Sportowa

Wielkie emocje towarzyszyły dzieciom, opiekunkom i  organizatorom, którzy uczestniczyli 18  kwietnia w III Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Miejskie Przedszkole nr 9 im. Wesołej Rodzinki w Rudzie Śląskiej. Sportowe zmagania maluchów  odbyły się w Hali Zapaśniczej Orzegów. W Olimpiadzie uczestniczyły dzieci z sąsiednich przedszkoli. Reprezentacje przedszkoli zmierzyły się w kilku konkurencjach, które mozolnie ćwiczyły przez ostatnie tygodnie pod okiem swoich opiekunów. Podczas zawodów panowała niezwykła atmosfera, gdyż wszyscy wiedzieli, iż głównym celem zawodów jest połączenie rywalizacji z dobrą zabawą. Po zakończeniu rywalizacji sportowych zostały ogłoszone wyniki  i wreszcie nadszedł upragniony moment. Nasi sportowcy zajęli miejsca na podium, otrzymując puchary,  piękne medale i dyplomy.
Wyniki :
I miejsce – Miejskie Przedszkole nr 9 im. Wesołej Rodzinki
II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 44 im. Koniczynki
III – Oddział Przedszkolny SP36

Dzień Czekolady

12 kwietnia, Dzień Czekolady minął nam bardzo słodko i wesoło. W tym dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach czekolady, dowiedziały się jak powstaje czekolada oraz tworzyły i ozdabiały swoje czekoladowe kompozycje.

Konkurs recytatorski „Wiersze na wesoło”

27 marca w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „Wiersze na wesoło” . W konkursie wzięło udział 6 uczestników . Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas występów na scenie dzieci  wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach. Zmagania uczestników oceniało jury. I miejsce zajął nasz przedszkolak Bartek P. z grupy „Smerfy”. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki wraz z Marzanną spacerowały w kolorowym korowodzie, aby powitać nową porę roku – Wiosnę! Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne oraz poszukiwały pierwszych oznak wiosny. 

Akademia Piłkarska Bumerang

20 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Bumerang.Zajęcia te ukierunkowane są na wszechstronne uprawianie sportu poprzez zabawę oraz różne formy współzawodnictwa.

Prelekcja

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy znaleźli czas na spotkanie z panią psycholog i wysłuchanie ciekawej prelekcji dotyczącej regulacji emocji

Spotkanie na Hali Sportowej

Nasze przedszkole nawiązało współpracę z Sp41 i ZKS Slavia Ruda Śląska. Celem takich spotkań będzie popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci oraz podnoszenie ich poziomu sprawności fizycznej. Dzisiaj grupy młodsze Kangurki i Biedronki.

Wizyta pracownika Schroniska w Przedszkolu

24 lutego nasze przedszkole odwiedził pracownik Schroniska Fauna w Rudzie Śląskiej. Pani Beata opowiedziała przedszkolakom jak wygląda dom tymczasowy dla zwierząt oraz jak można pomóc jego mieszkańcom. Przedzkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o zwierzęta,  aby czuły się ważnei kochane a przede wszystkim by były zdrowe. Dzięki takim spotkaniom organizowanym w przedszkolu  dzieci uczą się opiekuńczości i wrażliwości wobec cierpiących zwierząt.

Bal karnawałowy

9 stycznia  2023w naszym przedszkolu  odbył się bal karnawałowy. W uroczystości uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe.  Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w różne postacie bajkowe. Tego dnia wszystkie buzie w przedszkolu były wyjątkowo  radosne i uśmiechnięte. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. Następny bal karnawałowy już za rok…

Wigilia

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w   domach   jak  i  w  naszej  „przedszkolnej  rodzinie”. W  naszym  przedszkolu  dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje i zwyczaje  świąteczne  oraz  chętnie i aktywnie  uczestniczą  w  przygotowaniach.  W  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały oraz zjadły wspólny wigilijny obiad, nie zabrakło też pysznych pierników oraz prezntów.

Mikołaj w przedszkolu

Jak co roku 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze Świętym  Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka. Gdy tylko przedszklaki spotkały Mikołaja , na ich buziach pojawiły się uśmiechy i radość.Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i bardzo cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć.
Święty Mikołaju – bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! 

Barbórka przy dźwiękach górniczej orkiestry

5 grudnia uroczyście obchodziliśmy Dzień górnika-,, Barbórkę”. Z tej okazji nasze przedszkolaki gościły prawdziwych górników. Nasi wspaniali goście opowiadzieli dzieciom , jak wygląda ich praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy oraz zaprezentowali górniczy galowy strój. Dzieci miały również okazję usłyszeć jak gra prawdziwa orkiestra górnicza.

Orbitek – mobilne planetrium

2 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium.Dzięki pokazom dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, Układ Słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Dzień pluszowego misia

W piątek, 25 listopada w Przedszkolu  uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.W tym wesołym dniu przedszkolaki  zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki. Bawiły  przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne.

Szkoła / przedszkole do hymnu


Warning: Undefined array key "file" in /home/platne/serwer225092/public_html/wesolarodzinka9.pl/wp-includes/media.php on line 1734

Nasze przedszkole również włączyło się w akcję „Szkoła do hymnu”.
W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że dzieci już od najmłodszych lat pielęgnują wartości i symbole narodowe

Spotkanie z poetką

Pani Monika Czoik-Nowicka odwiedziła nasze przedszkole po raz kolejny, tym razem jednak w innej formie – online. Dzieci z Wesołej Rodzinki miały okazję wysłuchać wierszy z jej tomików, a następnie narysować obrazek.  Co ciekawe książeczki te są dostępne w naszych bibliotekach rudzkich, do których zapraszamy. 

 poetka1poetka7 poetka5poetka4poetka2poetka6poetka10

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. 14 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszej.

Dzień Postaci Z Bajek

7 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali. Oglądały również przdstawienie pt. „Trzy świnki” w wykonaniu nauczycielek.

Pamiętamy o zmarłych

Z okazji zbiżającego się Dnia Wszystkich Świętych,przedszkolaki z najmłodszych grup wraz z wychowawczyniami wybrały się na Cmentarz w Orzegowie, aby zapalić znicze na grobie. Modlitwą i chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy odeszli.

Dzień Przedszkolaka

20.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Akcja edukacyjna Siemens

14 września 2022r. firma Siemens  zorganizowała w naszym przedszkolu prelekcję dla dzieci 5 i 6 letnich. Tematem była ochrona naszej planety, sposoby oszczędzania wody
i energii elektrycznej. 

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”.Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – przedszkolaki rysowały swoje „dzieła”.