Wyjazd do Domu Kultury w Bielszowicach

17 listopada dzieci z gr. Smerfy i Tygryski udały się do Domu Kultury w Bielszowicach na musical ,,Maja ratuje planetę”. Celem przedstawienia było uwrażliwienie dzieci na przyrodę, zwierzęta i na to jak ważne jest bycie a nie posiadanie.

Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.Rozmawialiśmy o prawach dziecka, oglądaliśmy film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz kolorowaliśmy ilustracje.

Konkurs recytatorski

Dnia 15 listopada 2023 r. Michał z grupy „Zuchów” wziął udział
w Miejskim Konkursie Recytatorskim o tematyce patriotycznej
„Polska Niepodległa”. Dziękujemy Michałowi za godne reprezentowanie naszego przedszkola i gratulujemy udanego występu 🙂

13 października dzieci z grupy „Pszczółek” zaprezentowały wspaniałe przedstawienie z okazji dnia edukacji narodowej. Były wzruszające wiersze, piosenki i taniec. Dzięki temu dzień był bardzo wyjątkowy.

Spotkanie z policjantem

6 października przedszkolaki  gościły u siebie Panów Policjantów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z  pojęciem BEZPIECZEŃSTWA na drodze, w kontaktach z osobami obcymi, dziecko samo w domu, bezpieczeństwo na placu zabaw, zakazu oddalania się samemu z domu oraz z przedszkola. Policjanci przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy. Zwrócili uwagę na ważne alarmowe numery telefonów.  Dzieci zapoznały się z umundurowaniem Policjanta oraz akcesoriami, których używa Policja

Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Zuchy i Pszczółki również włączyły się w tą inicjatywę. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych w przedszkolu, w ogrodzie przedszkolnym tańczyły zumbę oraz wzięły udział w podchodach sportowych dwa razy. Każdy przedszkolak już wie – że sport to zdrowie 😉