Horyzontarium w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedziło Horyzontarium z projekcją edukacyjną w technologii 360 st odkrywającą wiedzę z zakresu wędrówki Ziemi wokół Słońca, zmian pór roku oraz różnorodności życia na Ziemi. W specjalnie rozłożonym namiocie, który przyjął po nadmuchaniu kształt kopuły, dzieci miały możliwość poznania wielu zagadnień dotyczących różnorodności organizmów naszej planety i wpływu człowieka na otaczające nas środowisko.

Wyjazd do Bytomskiego Centrum Kultury

22 lutego wybraliśmy się na spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Dzieci zostały przeniesione w krainę pełną tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód bohaterów- Alicji, Kota czy Kapelusznika. Dzieciaki wróciły bardzo zadowolone.

Konkurs kolęd i pastorałek

Dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie kolęd i pastorałek organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 20 w Rudzie Śląskiej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, a przedszkola biorące udział w konkursie pamiątkową statuetkę.

Mały artysta, kreatywny przedszkolak

8 stycznia 2024r. odbyły się zajęcia w ramach innowacji „Mały artysta – kreatywny przdeszkolak”, Dzieci mogły samodzielnie dokonać wyboru aktywności zgodnie z własnymi zainteresowaniami . Tematem zajęć była zima i karnawał. 

Świąteczne warsztaty

11 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem rodziców.  Celem było wykonanie  ozdób bożonarodzeniowych.  Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby , wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień!… W środę 6 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. Mikołaj nie zawiódł dzieci i zawitał do naszej placówki. Dzieci z ogromną radością i szczerym zaangażowaniem przywitały szacownego gościa śpiewając mu piosenki. Oczywiście Mikołaj przywiózł ze sobą prezenty, które bardzo spodobały się dzieciom.

Wizyta Górników w przedszkolu

04 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu emerytowanych górników, z okazji ich święta, czyli Dnia Górnika. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Miały również okazję przyjrzeć się z bliska sprzętom potrzebnym w pracy pod ziemią. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego na czapkach są pióra w różnych kolorach oraz zobaczyły jak wygląda ubiór galowy i roboczy górnika. Na zakończenie dzieci i panie nauczycielki serdecznie podziękowały gościom za miłe spotkanie.

Koncert Orkiestry Górniczej

30 listopada w ramach „Tygodnia Śląskiego” gościliśmy w przedszkolu Górniczą Orkiestrę. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły nie tylko instrumenty, ale także stroje górniczych muzyków. Dzieci miały okazję posłuchać wielu przyśpiewek i znanych utworów, które swoimi dźwiękami porywały do tańca wszystkich.

Śląska Starka

29 listopada w ramach „Tygodnia Śląskiego” odwiedziła nas Pani Justyna , Śląska Starka. Spotkanie było okazją do zapoznania się z kulturą i tradycją śląską.

Wyjazd do Domu Kultury w Bielszowicach

17 listopada dzieci z gr. Smerfy i Tygryski udały się do Domu Kultury w Bielszowicach na musical ,,Maja ratuje planetę”. Celem przedstawienia było uwrażliwienie dzieci na przyrodę, zwierzęta i na to jak ważne jest bycie a nie posiadanie.

Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.Rozmawialiśmy o prawach dziecka, oglądaliśmy film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz kolorowaliśmy ilustracje.

Konkurs recytatorski

Dnia 15 listopada 2023 r. Michał z grupy „Zuchów” wziął udział
w Miejskim Konkursie Recytatorskim o tematyce patriotycznej
„Polska Niepodległa”. Dziękujemy Michałowi za godne reprezentowanie naszego przedszkola i gratulujemy udanego występu 🙂

13 października dzieci z grupy „Pszczółek” zaprezentowały wspaniałe przedstawienie z okazji dnia edukacji narodowej. Były wzruszające wiersze, piosenki i taniec. Dzięki temu dzień był bardzo wyjątkowy.

Spotkanie z policjantem

6 października przedszkolaki  gościły u siebie Panów Policjantów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z  pojęciem BEZPIECZEŃSTWA na drodze, w kontaktach z osobami obcymi, dziecko samo w domu, bezpieczeństwo na placu zabaw, zakazu oddalania się samemu z domu oraz z przedszkola. Policjanci przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy. Zwrócili uwagę na ważne alarmowe numery telefonów.  Dzieci zapoznały się z umundurowaniem Policjanta oraz akcesoriami, których używa Policja

Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Zuchy i Pszczółki również włączyły się w tą inicjatywę. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych w przedszkolu, w ogrodzie przedszkolnym tańczyły zumbę oraz wzięły udział w podchodach sportowych dwa razy. Każdy przedszkolak już wie – że sport to zdrowie 😉