Wizyta pielęgniarki w przedszkolu

04. 03. 2020 r. w ramach realizacji innowacji „Kim będę, gdy dorosnę” odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże i wyjaśniła do czego służą. Uświadomiła dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby, zaleconych przez lekarza . Przypomniała również o konieczności mycia rąk po wyjściu z toalety, mycia owoców i warzyw. 

Akademia Zdrowego Uśmiechu

20. 02. 2020 r. odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej „Akademia Zdrowego Uśmiechu”. Podczas spotkania dzieci poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania.

Filharmonia przedszkolaka

29. 01. 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem pan Mirek wraz z gościem zaprezentowali dzieciom klarnet. Bardzo dziękujemy za kolejną lekcję .

Bal karnawałowy

10. 01. 2020r. odbył się w przedszkolu bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Jasełka w przedszkolu

19. 12. 2019 r. grupa ” Słoneczka ” przedstawiła jasełka. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola

Kiermasz świąteczny

W tym roku po raz kolejny z inicjatywy Rady Rodziców został zorganizowany kiermasz świąteczny. Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w szatni przedszkola. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zebrane fundusze zasilą konto Rady Rodziców, która wykorzysta zebrane środki na potrzeby przedszkola. Bardzo dziękujemy zarówno wszystkim wykonawcom jak i nabywcom ozdóbek.

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze oraz tańce. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. 

Górnik w przedszkolu

03. 12. 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy górnika , aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Spotkanie z chemikiem

Dnia 19. 11. i 20. 11 w ramach innowacji ” Kim będę, gdy dorosnę” do naszego przedszkola przyszła mama Emilki z grupy „Biedronek , która jest chemikiem . Pani Alina pokazała proste, ale efektowne eksperymenty z wykorzystaniem produktów, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem asystowały przy doświadczeniach . Dziękujemy serdecznie .

Pasowanie na przedszkolaka

14 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola.  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości, następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, tańce i zabawy muzyczno-ruchowe. Dzieci złożyły przysięgę i obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz zabawkę.

Narodowe Święto Niepodległości

08. 11.2019 r. grupa „Motylki ” zaprezentowała program artystyczny z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Rewia na lodzie

25. 10. 2019 r. w piątek dzieci z grup „Motylki”, „Słoneczka” i „Tygryski” wybrały się na spektakl teatralny na lodzie pt. „ Przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądali lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji.

Festyn integracyjny

19.09.2019r. odbył się festyn w naszym przedszkolu, to spotkanie  było wspaniałą okazją do integracji. Wspólne zabawy pozwoliły nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie a także wprowadziły wszystkich w  pogodny nastrój. Można było również skorzystać z punktu gastronomicznego, który oferował smakołyki upieczone przez rodziców oraz chleb z tłustym i kiełbaski przygotowane przez panie kucharki z naszego przedszkola. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz za wspólną zabawę.