Żywienie w przedszkolu

JADŁOSPIS DEKADOWY OD 27.11.2023 DO 08.12.2023

 

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek
27.11 pn.

Pieczywo mieszane z masłem,twarożkiem z jagodami, herbata owocowa.

Zupa kalafiorowa z jarzyną i kaszą manną, leczo warzywnez pomidorami, papryką, pieczarkami, cukinią i cebulą z makaronem, kompot.  Budyń na mleku.
28.11 wt. Pieczywo mieszane z masłem, pastą z makreli wędzonej, jajek i ogórków kiszonych, herbata z cytryną i imbirem. ½ kiwi. Zupa brokułowa z jarzyną i kaszą jaglaną, karczek pieczony, ziemniaki z kapustą, kompot. Jogurt naturalny z żurawiną suszoną.
29.11 śr. Pieczywo mieszane z masłemi ogórkiem zielonym, franfurterki z ketchupem, kakao. Zupa z białej kapusty z jarzyną i ziemniakami, ryba duszona w warzywach, ryż, kompot. Grysik na mleku.
30.11 czw. Pieczywo mieszane z masłemi dżemem, zupa mleczna z płatkami jaglanymi.Marchew do chrupania. Rosół z makaronem i jarzyną, kotlet schabowy, ziemniaki, buraki, kompot. Legumina z owocami.
01.12pt. Pieczywo mieszane z masłem szynką białą, pomidorem i ogórkiem zielonym, kawa na mleku.  Zupa jarzynowa wieloskładnikowa z jarzyną  i ziemniakami, kasza z boczkiem, maślanka. Papryka do chrupania. Wafle ryżowe z musem jabłkowym.

 

04.12

pn

Pieczywo mieszane z masłem,pastą jajeczną z cebulką zieloną, herbata na mleku.Ogórek zielony do chrupania. Zupa krem z dyni z jarzyną i groszkiem ptysiowym łazanki z kapustą białą i pieczarkami, kompot. Koktajl bananowo-truskawkowy.
05.12 wt Pieczywo mieszane z masłem,szynką konserwową, rzodkiewką i ogórkiem kiszonym, herbata z mlekiem. Rosół z lanym ciastem i jarzyną, pulpety w sosie warzywnym, ryż, kompot. Ciasto własnego wypieku, herbata owocowa.
06.12

śr.

Rogal z masłem i miodem, kakao. Mandarynki. Zupa koperkowa z jarzyną i ryżem, klops rybny, ziemniaki, surówka z kapusty białej i marchwi, kompot. Banan.
07.12 czw Pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym, pomidorem i papryką, herbata z cytryną i imbirem. Zupa pomidorowa z jarzyną i makaronem, gulasz wołowy z kaszą jęczmienną, ogórek kiszony, kompot. Ryż z sosem malinowym.
08.12 pt. Pieczywo mieszane z masłem, pastą z szynki i jajek z cebulką zieloną, kawa na mleku. Krupnik z jarzyną, kluski z serem, surówka z marchwi, kompot. Smoothie z awokado, ananasówi bananów na wodzie.

 

WODA  MIĘDZY POSIŁKAMI

Intendent zastrzega sobie prawo do zmian w jadłospisie z przyczyn od niego niezależnych.